Ordförande har ordet

Nytt år och nya restriktioner för att hindra smittan från att sprida sig. Styrelsen kommer med detta ställa in kommande medlemsträffar på obestämd tid. För att komma i kontakt med oss går det alltid att maila på info@brfkorpkulla1.se.

Vårt arbete pågår för fullt med att planera inför kommande stämma och arbeten som ska genomföras i våra fastigheter. Närmast i tiden ska vi genomföra en översyn av vårt brandskydd som är en del av fastighetsägaransvaret.

Tänk på att inga möbler eller sopor/skräp får ställas ut utanför era bostäder i trapphusen eller våningsplanen i enlighet med föreningens ordningsregler. Detta påverkar både brandskydd, framkomlighet för sjukvårdspersonal samt vid städning.

För att alla ska trivas finns det ordningsregler som alla ska följa, dessa regler samt föreningens stadgar gäller för alla. Där finns information om vad som gäller beträffande störningar, renoveringar samt ordning och reda.

Ta väl hand om er, varandra och våra fastigheter.

Vänligen Jennyfer

Länkar
Här finner du ordningsreglerna.
Här finner du stadgarna.

Rulla till toppen